logo
CZ / EN
logo2
 
O firmě

KVELB s.r.o. je jeden z největších distributorů a Solution Partnerů Siemens v České republice.

Již v roce 1990, pár měsíců po tzv. "sametové revoluci" byla založena živnost se zaměřením na maloobchodní prodej elektromotorů a jiného elektrozboží. V roce 1991 pak byla oficiálně založena společnost s ručením omezeným - KVELB s.r.o.

 

nová hala na Družstevní ulici

 

Jsme situování ve městě Mohelnice, necelých 40km severně od Olomouce.

 

O Siemensu v ČR

 

Pouhých 300m od našeho sídla se nachází největší evropská továrna na výrobu elektromotorů.

 

Historie značky Siemens v ČR je více než 120 roků dlouhá a továrna v Mohelnici patří mezi jedny z prvních zdejších výrobních závodů. V době komunismu byla továrna zestátněna a produkovala motory pod všeobecně známou značkou MEZ (Moravské Elektrotechnické Závody). V roce 1994 přešla továrna (spolu s několika dalšími v ČR) opět pod značku Siemens.

 

V současné době je mohelnická továrna schopná produkovat více než 1.000.000  kusů elektromotorů ročně. Samozřejmě s kvalitou a službami, jaké můžeme od jedné z nejstarších a technologicky nejrozvinutějších značek očekávat.

 

Nyní se ale vráťme do firmy KVELB.

 

Z našeho geografického zázemí vyplývá, že máme velmi dobrý přístup ke znalostem a zkušenostem těch nejlepších expertů na technologie elektrických motorů. Někteří členové našeho týmu prošli dlouholetou praxí v technických i obchodních oblastech výrobního závodu.

 

Jsme menší rodinná firma. V roce 2015 pracovalo v úseku obchodu 8 lidí, pokrývajících široký rozsah produkce Siemens průmyslové pohony a automatizace. Náš roční obrat dosáhl téměř 5 milionů EUR a stále roste.

 

 

our warehouse

 

 

Soustředíme se na dodávky a distribuci průmyslových pohonů po celém světě. Protože jsme především obchodní společnost, nenabízíme standardně projekci pohonných celků ani služby spojené s uvedením do provozu u zákazníka.

 

Od roku 2004 jsme členy elitního globálního klubu Siemens Solution Partner (SIMOLOG). To nám dává přístup k nezbytným zdrojům a standardům a také práva k provádění úprav elektromotorů dle potřeby zákazníků... a co je nejlepší - schopnost provádět dané modifikace ve velmi krátkém čase. Můžete snadno ušetřit až týdny dodacího termínu tím, že objednáte elektromotory u nás, namísto napřímo v Siemens.

 

 

our warehouse

 

V našem moderním skladu (oceněn čestným uznáním v rámci ankety Průmyslová stavba Olomouckého kraje 2008) máme připraveno k expedici mnoho různých produktů, speciálně pak elektromotorů, převodovek, frekvenčních měničů, spojek a dalších komponent, náhradních dílů a příslušenství.

 

Jaké produkty můžeme nabídnout?

 

Zkráceně - cokoliv z oblasti Siemens průmyslové pohony a automatizace.

 

Detailněji:

 

  • elektromotory všech typů a provedení značky SIEMENS a LOHER
    (se zaměřením na nízko a vysokonapěťové motoroy s kotvou nakrátko)
  • kompaktní a průmyslové převodovky a hřídelové spojky (SIEMENS a FLENDER)
  • komponenty pro kontrolu pohybu, především pak frekvenní měniče
  • komponenety pro automatizaci (PLC)
  • nízkonapěťovou spínací a jistící techniku
  • procesní istrumentaci
  • a mnoho dalších

 

Ve všech výše uvedených oblastech, ale především v oblasti standardních pohonných aplikací, vás můžeme podpořit díky našim dlouholetým zkušenostem a poskytnout vám podporu při výběru správných produktů pro vaši aplikaci. A samozřejmě nabídnout zajímavou cenu.

 

our warehouse

 

Co neděláme?

 

Nenabízíme produkty konkurenčních značek. Ale jsme obvykle schopni vám nabídnout náhradu za pohony jiných značek z našeho (Siemens) produktového spektra.

Nenabízíme projekci pohonných celků. Komponenty Vám rádi nabídneme na základě konkrétního zadání (specifikace pomocí požadovaných parametrů).

 

Trošku o naší filosofii

 

Od samého počátku věříme v otevřenost, fair play, pružnost a spolehlivost. Preferujeme spolupráci před soupeřením. Usilovně pracujeme na tom, aby naši obchodní partneři byli spokojeni s kvalitou našich služeb a podpory.

 

V rámci našich vnitřních procesů vždy hledáme efektivnější a spolehlivější metody plnění úkolů. Naši pracovníci jsou do jisté míry členy naší rodiny, vedení naslouchá jejich potřebám a společně pracujeme na zlepšování v nejrůznějších oblastech.

 

Stejně tak nasloucháme našim zákzazníkům a vždy se snažíme najít oboustranně výhodné cesty k naplnění jejich požadavků. Naším cílem je nabízet mimořádnou kvalitu služeb bez nesmyslného přetěžování pracovníků pravidly a omezeními.

 

our warehouse

 

Závěrečné slovo

 

Jsme normální lidské bytosti - nebo si to alespoň myslíme ;-)

 

Přejeme si žít životy s našimi přáteli a rodinami v klidu a míru. Přejeme si, aby svět nahradil nekonečné války, konflikty a sankce spoluprácí a mírem. Pro všechny země a všechny národy.

 

Věříme, že se náš jednoduchý, avšak tak těžko dosažitelný sen, stane jednoho dne skutečností.

 

thanks

 

Děkujeme Vám za zájem o naši společnost!