logo
CZ / EN
logo2
 
E-shop Všechny produkty

Motory Simotics SD - litina

Motory Simotics SD - litinaSiemens Simotics SD (Severe Duty) jsou standardní asynchronní elektromotory s kotvou nakrátko v litinovém těle pro náročné použití v bezpečném prostředí (prostředí bez nebezpečí výbuchu) v nejrůznějších průmyslových aplikacích (jako jsou dopravníky, zdvihy, mýchadla, jednoduché obráběcí stroje, čerpadla, ventilátory a mnohé další).

 

V rámci skupiny Simotics SD jsou nabízena dvě provedení:

 

 • Standardní provedení - motory se základními ložisky a výbavou, se zárukou 12 měsíců

 • Performance Line - motory se zesílenými ložisky s domazáváním, zesíleným nátěrem, kovovým krytem ventilátoru, nerezovým výkonovým štítkem, speciálním antikondenzačním vypouštěcím ventilem, teplotní ochranou vinutí a zárukou 36 měsíců

 

Přehled motorů Simotics GP a SD

Simotics SD se dodávají v osových velikostech 71 až 315 a výkonech od 0,09 do 315 kW.

 

 

K dispozici jsou tři stupně účinnosti (neboli energetické úspornosti):

 

 • IE1 ... standardní účinnost
  tato třída se nesmí v celé EU (od 16.06.2011) a mnoha dalších zemích světa nasazovat do provozu / prodávat / importovat, v souladu s nařízením komise EU 640/2009, s výjimkou některých speciálních provedení motorů jako jsou motory pro zvýšenou nebo sníženou okolní teplotu, vysokou nadmořnskou výšku, motory s brzdou, pro napájení měničem a několik dalších výjimek. Tato směrnice se vztahuje na motory od 0,75 do 375kW ve dvou, čtyř a šestipólovém provedení.


 • IE2 ... zvýšená účinnost
  k omezení této třídy účinnosti dojde v EU od data 01.01.2015, kdy se zákaz bude vztahovat na motory od 7,5 do 375 kW a k datu 01.01.2017 potom i na motory od 0,75kW.

 • IE3 ... vysoká účinnost
  bez omezení

 • IE4 ... prémiová účinnost
  bez omezení, prozatím není v nabídce

 

Nabídka našeho e-shopu nezahrnuje kompletní sortiment. Pokud zde nenaleznete produkt, který hledáte, zašlete nám vaši poptávku.